Dr Żurada-Wyrwińska

dr med. Joanna Żurada - Wyrwińska

Specjalista psychiatra - ponad 30 lat pracy zawodowej (Klinika Nerwic Akademii Medycznej w Gdańsku, PZP w Gdyni, Spółdzielnia Lekarska w Gdyni i Gdańsku, Rodzinny Ośrodek Diagnostyczno-Konsultacyjny w Sopocie). Prowadzi prywatną praktykę lekarską w Gdyni od 1993 roku.

Tytuł doktora nauk medycznych w zakresie psychiatrii uzyskała w Akademii Medycznej w Gdańsku. W latach 1989 - 1994 pracowałia w placówkach psychiatrycznych w USA. Przebyła 4 stopniowe szkolenie w zakresie hipnozy ericksonowskiej, 2 stopniowe szkolenie z klinicznego zastosowania hipnozy oraz „mind body healing”. Posiada certtyfikat z Ericksonian Foundation, gdzie odbyła intensywny trening w zakresie hipnozy ericksonowskiej. Szkolila się też z symboli i marzeń sennych w psychoterapii, psychoterapii małżeństw i par oraz pacjentów z chorobą nowotworową. Uczestniczyła w konferencjach dotyczących aspektów immunologicznych i endokrynologicznych w zaburzeniach psychicznych, psychosomatycznych i somatopodobnych.

Od lat współpracuje z towarzystwem medycyny manualnej w dziedzinie powiązania schorzeń narządu ruchu i psychosomatyki. Brała też udział w konferencjach mindfullness - świadomy umysł, świadome życie.

Publikowała artykuły prasowe i wywiady m.in. na temat anoreksji, bulimii, stresu. Ma w swoim dorobku artykuły naukowe a także referaty o psychogennym podłożu schorzeń narządu ruchu. Uczestniczyła także w konferencjach międzynarodowych z psychoterapii ericksonowskiej. Prowadziła grupy szkoleniowe i warsztaty psychoterapeutyczne. Aktualnie specjalizuje się w psychotrapii z podejściem ericksonowskim.